ART / Etchings etc / Etching 11698137

nr 1169 8137

Ã…ke Pettersson (NÃ…W)

(f. 1925), Sverige

Åke Pettersson (NÅW) (b. 1925), Sweden. "Morgondis", signed and numbered 7/15. Löst blad, sheet: 23x11, 5 cm, with dedication.

ETCHING, "Morgondis", signerad och numrerad 7/15. Löst blad, bladets mått: 23x11,5 cm

Condition: med dedikation

Nils Ã…ke Wilhelm Pettersson (NÃ…W), born 1925, Swedish painter, graphic artist and draughtsman.

SEK 350

Monday Mars 19 2018
at 20:16:57

13/3 20:34:29 1      300 kr
19/3 17:45:34 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Ã…ke Pettersson (NÃ…W)

Read more about Ã…ke Pettersson (NÃ…W)